Menu - kontakty


Filtrační zařízení

Filtrační zařízení podle druhu náplně

Podle druhu použité náplně můžeme filtrační zařízení, určená k privátním bazénům, rozdělit do následujících kategorií:

  • Nejkvalitnější jsou křemelinové filtry. Jejich velkou výhodou je značný výkon při poměrně malých rozměrech. Tyto filtry uspokojí i nejnáročnější zákazníky. Pro tento druh filtru jsou vyvinuty speciálni filtrační nádoby.
  • Výborný a srovnatelný s křemelinou je přírodní porézní materiál zeolit. Tento materiál se používá i do pískových filtrací a jeho předností je velká filtrační plocha, absorpční vlastnosti (pohlcuje nežádoucí pachy - oceníte u vnitřních bazénů) a dlouhá životnost.
  • V Evropě nejrozšířenější a nejpoužívanější jsou pískové filtrace, které dostatečně zaručí vaše požadavky na kvalitu vody. Životnost je cca 5 let.
  • Kartušové filtrace doporučujeme maximálně k vířivým vanám. K bazénům je neaplikujeme.

Zřejmě nejlepší filtrační nádobou pro písek a zeolit je výborná řada filtrů CANTABRIC od španělské firmy ASTRALPOOL. Horní i dolní část filtru je polyfúzně svařena, čímž je zajištěna nejvyšší tlaková odolnost. Maximální doporučená filtrační rychlost je 50 m3/h/m2, maximální tlak 2,5 kg/cm2. Je to moderní výrobek, s nímž máme ty nejlepší zkušenosti! Záruka od výrobce je 10 let.

Výběr vhodného čerpadla - důležitý faktor pro správnou funkci filtrace

Velký význam pro správnou funkci filtrace má také výběr vhodného čerpadla.

Je velmi důležité navrhnout celý filtrační systém tak, aby byl dobře sladěn výkon čerpadla, filtrační rychlost a filtrační plocha.

Důležité je také dosáhnout ideální rychlosti proudění vody na vstupu a výstupu. K tomu nám slouží sání - skimmer a spodní sání nebo přelivná hrana a vratné trysky. Voda v bazénu musí být v pohybu a nesmí se tvořit tišiny. Důležitý je také průtok bazénové vody v potrubí a určení správného jeho průměru pro hladkou recirkulaci bazénové vody.

Technologická zařízení »


Grafika: ART-PGN, Webdesign: webmasterova.cz