Menu - kontakty


Způsoby úpravy bazénové vody

Klasická úprava vody chlorem

Chemickou úpravu vody je možno provádět manuelně, nebo využít poloautomatické či plně automatické dávkování.

  • Manuelně se chemické přípravky vkládají přímo do bazénu nebo jejich částí - do skimmeru nebo do plovoucí nádoby ("kachna")
  • Poloautomat je součást technologického zařízení, kdy vkládáme chlorové tablety do dávkovače. Cena do 5 000.- Kč.
  • Plně automatické dávkování je součástí technologického zařízení, které měří, reguluje a dávkuje PH a chlor. Cena je vyšší - pro soukomý bazén od 70 000.- Kč.

Elektrolýza soli - šetrná alternativa pro alergiky

Podle našich zkušeností je vynikající volbou dezinfekce bazénové vody elektrolýzou soli, bazénová voda by však neměla být příliš tvrdá a vápenitá. Obsluha přístroje pro elektrolýzu soli je velmi jednoduchá a kromě ní je pouze třeba sypat do bazénu potřebné množství soli. Na rozdíl od úpravy chlórem nepřicházíte do přímého kontaktu s chemickými koncentráty.

Toto řešení je velmi vhodné pro alergiky. Setkali jsme se s případy, kdy se uživatelům - zvláště dětem - po koupání v takto upravené vodě následně zlepšily jejich kožní problémy. Voda je pouze mírně slaná (pro srovnání - mořská voda má obsah soli cca 8 x vyšší).

Další možnosti

Existují účinné přístroje pro ozonizaci, UV lampy, ty jsou však finančně velice náročné a určené převážně k veřejným bazénům. Náhražky dodávané na náš trh vám můžeme dodat v případě vašeho vyloženého přání.


Grafika: ART-PGN, Webdesign: webmasterova.cz